معرفی :

مرکز آرمانشهر مهدوی که کانون تخصصی مهدویت استان فارس و مرکز پژوهش های کاربردی و آموزش های ویژه توحیدمحور می باشد، سال هاست که در زمینه دو بحث مهم و جدی مشغول به فعالیت می باشد: اول «تبیین نگاه توحیدی کاربردی» و دوم «مهدی شناسی توحیدمحور کاربردی»

این مرکز در راستای ترویج «توحید حقیقی کاربردی همگانی» طرح های کاربردی ارائه نموده است که هدف نهائی این طرح ها «تحقق اصلاحات صحیح و همه جانبه اجتماعی» می باشد. این مرکز با توجه ویژه به «ایده توحید» امام خمینی (ره) و همچنین «فرمان مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی) در مورد ارائه سبک زندگی صحیح به مردم توسط مراکز دارای صلاحیت»، تصویری حقیقی و الگویی کاربردی از «جامعه آرمانی متناسب با آرمانشهر مهدوی» را با پشتوانه عظیمی از مستندات قرآنی و روائی و دلایل موجه علمی ارائه نموده است.

هدف و برنامه اصلی مرکز آرمانشهر مهدوی ، شناخت عمیق تر، دقیق تر، کامل تر و همه جانبه تر «ماهیت توحید و شرک»، «آثار و نتایج عملی توحید و شرک و موحد و مشرک»، «شناخت کاربردی ویژگی های شهروند و خانواده آرمانی توحیدمحور مهدی گرا» است و تلاش دارد در راستای شرک زدائی کامل و توحیدی سازی همه جانبه نظام امور فردی، خانوادگی و اجتماعی گام موثری بردارد.

برگزاری صدها ساعت آموزش در دوره ها و کلاس های آموزشی و همایش های کاربردی و ارائه مشاوره های توحیدمبنا، راه شناخت دین خدا را به روی مخاطبین گشوده است و همه این آموزش ها همواره به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است و به تناسب، اثرات شگفت انگیزی نیز مشاهده و ثبت گردیده است. مشاوره های فردی و جمعی این مرکز حاکی از حل شدن عمیق ترین مسائل خانوادگی مانند اعتیاد، طلاق، معضلات عمیق روحی و روانی است که به یقین می توان گفت بی نظیر است.

گروه های فعال در امور اجرائی این مرکز، جوانان فرهیخته و تحصیل کرده حوزوی و دانشگاهی و از حافظان کل قرآن و از نخبگان علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی کشور می باشند. به عنوان مثال در نمایشگاهی که با عنوان همپای محراب در سال 1391 در سطح استانی برگزار شد سه نفر از برگزیدگان در حوزه نخبگان، از این مرکز انتخاب شدند.
اعضای مرکز در سال 1387 هنگام سفر مقام معظم رهبری به استان فارس، طوماری با عنوان «طومار محو شرک» به ایشان ارائه دادند و ایشان پس از مطالعه با ابراز خرسندی فرمودند: این مطالب به دست ما رسیده است. همچنین ایشان تأکید داشتند این کار و موضوع هر چه سریع تر در میان عموم گسترش پیدا کند و عقیده و نظر همگان گردد و در این صورت است که انتظار ما برای ظهور آقا به سرخواهد آمد و عدالت در سراسر دنیا گسترش پیدا خواهد کرد و ابراز امیدواری کردند که مملکت با وجود چنین اشخاصی در جامعه هرگز رو به فنا نخواهد رفت، برایشان دعا خواهم کرد و هر کاری از دستم برآید برایشان انجام می دهم. از این نظر مبارک به عنوان سند افتخار مرکز آرمانشهر مهدوی در محافل فرهنگی یاد شده است.

 

آدرس پایگاه اینترنتی :

www.armanshahrmahdavi.ir