اخباراخبار مهدویت

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان: دبیر شورای راهبردی مجمع اندیشه مهدویت گفت: مهدویت، گنجیه عظیمی از معارف راهبردی اجتماعی و سیاسی است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرارگرفته است. به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در آیین اختتامیه مجمع راهبردی اندیشه مهدویت که در سالن نمایشگاه‌ها و همایش‎های روابط عمومی آستان قدس رضوی در مردادماه امسال برگزار شد با اشاره به اینکه برای جریان سازی مهدویت در کشور کارهای مختلفی صورت گرفته است، عنوان کرد:

موج اول جریان سازی مهدویت در دهه هفتاد با برگزاری دعای ندبه در مهدیه تهران و پخش زنده آن از طریق رسانه ملی آغاز شد که بعدها هیئت رزمندگان هم پای این کار آمد و اکنون این مهم هر جمعه پخش می‏‌شود. وی تاکید کرد: مهدویت یک گنجیه عظیم معارف راهبردی است که متاسفانه به صورت جامع و حد کفایت مطلوب به آن پرداخته نشده، اکنون به یک قطره از این دریای معرفت اکتفاء کرده‏ ایم. به عنوان نمونه کلید واژه مقاومت که فرهنگ بسیار مهمی است و در روایات به آن تاکید شده از مهدویت نشئت گرفته است.

این استاد حوزه تصریح کرد: به طور کلی در موضوع مهدویت باید به بُعد مقاومت بیشتر پرداخت، البته ابعاد سیاسی و عدالت اجتماعی نیز نباید دست خوش غفلت قرار بگیرد. دبیر شورای راهبردی مجمع اندیشه مهدویت افزود: فعالان مهدوی تبیین سبک زندگی مهدوی را باید یکی از وظایف مهم خود برشمارند، در سایه زندگی مهدوی است که جوان مومن انقلابی تربیت می‏شود، تشکیل خانواده می‌‏دهد و فرزندش را بر اساس دین تربیت می‏‌کند. وی با اشاره به اینکه فعالان مهدوی باید در حوزه تمدن مهدویت بیشتر فعالیت داشته باشند، تاکید کرد: کسی که در حوزه مهدویت فعالیت می‌‏کند باید خود را پیروز بداند زیرا هر گامی که در این عرصه برداشته می‏شود ما را یک گام به ظهور نزدیک‏تر می‌‏کند.