معرفی :

مسجد مقدس جمکران در 6 کیلومتری شهر مقدس قم واقع شده و همواره پذیرای زائرینی از نقاط مختلف ایران و جهان می‎باشد. این مکان مقدس، تحت توجهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) قرار دارد و آن حضرت از شیعیانشان خواسته‎اند که به این مکان مقدس روی آورند؛ چرا که این مکان، دارای شرافتی ویژه است و حق تعالی آن را از میان سرزمین‎های دیگر برگزیده است.

 

فعالیت ها :

این مسجد دارای بخش های گوناگون اداری و فرهنگی است. یکی از بخش های مهم آن انتشارات است که یکی از بزرگ ترین ناشران در زمینه علوم و معارف اسلامی به ویژه موضوع مهدویت به شمار می رود. این واحد با راه اندازی دو فروشگاه بزرگ کتاب ، CD ، و فیلم و اقلام فرهنگی مربوط با مباحث مهدویت در صحن مسجد توانسته گام های بلندی در ارتباط با نشر معارف دینی بردارد و ده ها کتاب به زیور چاپ مزین کند؛ از جمله کتاب های منتشر شده درباره مهدویت می توان به کتاب های ذیل اشاره نمود:

1- آئینه اسرار نوشته حسین کریمی قمی واصالت مهدویت در اسلام از دیدگاه اهل تسنن نوشته مهدی فقیه ایمانی

2- برکات حضرت ولی عصر (عج) (خلاصه عبقری الحسان) نوشته شیخ علی اکبر نهاوندی (ره)

3- حضرت مهدی فروغ تابان ولایت نوشته محمدی اشتهاردی

4- الامام المهدی7 نوشته السید علی حسینی المیلانی

5- الغیبه الصغری و السفراء الاربعه نوشته فاضل مالکی

و کتاب های دیگر و افزون برآنها نشریه جمکرانیه است که به معرفی و تبیین ابعاد شخصیتی امام عصر ( عج) و معارف مهدویت می پردازد .

واحد فرهنگی برادران و خواهران از دیگر بخش های این مسجد مقدس است که این واحد مسئولیت ارائه خدمات فرهنگی مانند برگزاری مراسم مختلف، چاپ بروشور به مناسبت های مختلف و عرضه آن به میهمانان این مکان مقدس، پاسخ گویی به سؤالات شرعی، اعتقادی و شبهات مهدویت و ثبت کرامات و خاطرات و کتابخانه عمومی و تخصصی صاحب الزمان ( عج ) را به عهده دارد.

 

آدرس پایگاه اینترنتی :

www.jamkaran.ir