اخبار مهدویت

حجت الاسلام توسلی خواه با اعلام رونمایی از سایت و فصلنامه علمی تخصصی «مطالعات مهدوی» گفت: این فصلنامه در حقیقت چهل و سومین شماره از نشریه «سپیده سحر» است که از این پس به صورت فصلنامه و با هدف تامین محتوای علمی پژوهشی منتشر می شود.

حجت الاسلام توسلی خواه از برگزاری آیین رونمایی از سایت و فصلنامه علمی تخصصی «مطالعات مهدوی» خبر داد و اظهار کرد: این فصلنامه پیش از این در قالب نشریه «سپیده سحر» منتشر می شد اما مقرر شد تا امسال یعنی در دهمین سال انتشار و در آستانه میلاد باسعادت امام زمان(عج) به صورت فصلنامه منتشر شود.

سردبیر فصلنامه «مطالعات مهدوی» تصریح کرد: لذا چهل و سومین شماره از سپیده سحر با عنوان «مطالعات مهدوی» و مشتمل بر مباحث و مقالاتی همچون تربیت، دعا، اخلاق اجتماعی در حکومت مهدوی، تاثیر مهدویت در تحکیم خانواده، عوامل زمینه ساز بروز جریان های انحرافی در مهدویت، شاخصه های حکومت علوی و مهدوی و … منتشر می شود.

توسلی خواه تاکید کرد: رسالت فصلنامه «مطالعات مهدوی» این است که بتواند در حوزه مهدویت و در فضای مجازی منبع علمی موثر باشد. چراکه یکی از خلاءهای موجود در حوزه مباحث عمومی مهدویت این است که منبع علمی این مباحث روشن و متقن نیست. لذا دسترسی به مقالات این فصلنامه که به دو صورت مجازی و کاغذی منتشر می شود، برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

وی با بیان اینکه مخاطب اصلی این فصلنامه قشر حوزوی و دانشگاهی هستند، گفت: مقالات آن توسط کارشناسان و پژوهشگران پژوهشکده مهدویت و موعود گراییِ مرکز تخصصی مهدویت و نیز کارشناسان بیرون از مرکز تهیه و تدوین می شود.

حجت الاسلام توسلی خواه اضافه کرد: ساختار فصلنامه به گونه ای طراحی شده که امکان جستجوی موضوعات از طریق نمایه ها ممکن است. تا عموم علاقمندان از طریق کانالی مطمئن در فضای مجازی به مباحث مهدوی دسترسی داشته باشند.

آیین رونمایی سایت و فصلنامه علمی تخصصی «مطالعات مهدوی» به نشانی اینترنتیwww.mahdimag.ir  عصر دیروز در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published. موارد ستاره دار الزامی می باشد

Post comment