اخباراخبار مهدویت

قم – رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: حوزه‌های علمیه و مرجعیت شیعه دو سنگر مهم حفظ اسلام، تشییع و کشور اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی کلباسی شامگاه جمعه در مراسم تجدید بیعت بیش از ۲ هزار نفر از طلاب حوزه علمیه قم با امام زمان(عج) که به مناسبت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج) در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: دشمنان قسم خورده اسلام، دین و مرجعیت مدت‌ها است که تحقیق کرده‌اند و می‌دانند حوزه‌های علمیه و مرجعیت شیعه دو سنگر مهم حفظ اسلام، تشییع و کشور اسلامی هستند.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: آن‌ها کمر همت بستند و می‌خواهند این نقاط قوت را تضعیف کنند و به آن آسیب بزنند.

وی بیان داشت: ایجاد بهاییت از قرن گذشته و تاکنون که برخی‌ ادعاهای مختلفی از جمله امام زمان(عج) بودن و یا نایب خاص حضرت بودن را دارند در حقیقت در راستای ضربه زدن به پایگاه اسلام و مکتب اهل بیت(ع) است که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

حجت الاسلام کلباسی افزود: برگزاری مراسم گرامیداشت نهم ربیع الاول که سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج) است در واقع احیای امر قرآن و اهل بیت(ع) می‌باشد.

وی اضافه کرد: در احادیث آمده است که اگر کسی اقرار به حضرت مهدی(عج) نداشته باشد مثل کسی است که همه انبیاء را قبول دارد اما پیامبر اسلام(ص) را نمی‌پذیرد.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ابراز داشت: باید راه مستقیم قرآن و سیره و روش اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را به همه مسلمین و مردم دنیا بشناسانیم.