اخباراخبار مجمع

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان ،تولیت مسجدجمکران، درمراسم اختتامیه دومین اجلاسیه فعالان مهدوی کشور، در سالن همایش های آستان قدس رضوی گفت: توسلات امام راحل و رهبر به عنوان دو اسوه و دو امام برای‌ جامعه اسلامی و صدق دادن به مکتب اسلامی عنوان کرد. وی ادامه داد: امام خمینی (ره) ۴۷۵۰روز ،۱۳سال در عراق بودند، از این مدت ۲۵۰ روز در کربلا بودند و در کربلا برنامه های خاصی برای زیارت امام حسین داشتند.

وی اظهارداشت: مدتی که بعد از پیروز انقلاب در ایران هنکام استقرار در جماران غیر از جمکران هیچ گاه دورتر نرفتند ، امام(ره) گرچه کم سفر بودند، خصوصا از ۶۰ سالگی به بعد اما در نجف برای همه ائمه ذکر مصیبت داشتند .

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان درباره ویژگی های رهبر انقلاب نیزگفت: رهبر نیز گر چه با توجه به تقید ایشان می خو اهند در عالم تنهایی عبادت کنند، قنوت های طولانی ایشان همراه با اشک و سجده های بسیار طولانی این حالت های معنوی در ایشان شاهد بودم در کمتر کسی شاهد بودم .

وی با بیان اینکه عده ای القا می کنند امام (ره)مسجد جمکران قبول نداشت در حالی که این دروغ محض است اولا در اسناد ساواک آمده است که درکتاب”امام در آیینه اسناد” ساواک در این کتاب گزارش فرمانداری قم به ساواک قم که روح الله به جمکران مشرف شد،همچنین رضا فراهانی راننده امام نیز سندی بر این ادعا است او می گوید امام را بردم جمکران و اعمال انجام دادند و برگشت.

تولیت مسجدمقدس جمکران از استقبال وحضورحداکثری مردم مسجد جمکران در نیمه شعبان اشاره کردوافزود: خادمان افتخاری این مسجد از تمام شهرهای ایران مثل کرمان ،در فرصتی کوتاهی دارند، برنامه ریزی می کنند ،حداقل یک روز خادم مسجد باشند . وی افزود:  حدود ۱۰۰ هزار هیئت مذهبی ثبت شده داریم حدود ۱۰ هزار مجموعه قرآنی فعال هستند،با برنامه ریزی می توان ،این فعالیت ها را با نحوریت مهدویت انجام داد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در ادامه به اهمیت فعالیت مهدوی در عرصه رسانه اشاره کرد وافزود: در سریال ها و فیلم های سینمایی باید محوریت فرهنگ مهدوی در آن باشد، در واقع در همه فعالیت های فرهنگی ما باید محوریت مهدویت انجام شود.