اخبار مجمع

نخستین اجلاسیه سراسری مجمع راهبردی اندیشه مهدویت با مشارکت آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

نخستین اجلاسیه با حضور نخبگان مهدوی و جمعی از مسئولین کشوری و لشگری ۱۷ مرداد فعالیت خود را آغاز میکند.

واکاوی اندیشه‌های امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در موضوع مهدویت محور نشست‌ها و سخنرانی‌هایی خواهد بود که در مجمع راهبردی اندیشه مهدویت به آن پرداخته می‌شود.

هیئت‌رئیسه این اجلاس را حجت‌الاسلام صدیقی رییس شورای راهبردی، حجت‌الاسلام پناهیان دبیر شورای راهبردی، محمدعلی کریمی مدیر عامل مجمع اندیشه راهبردی و علی رضازاده رییس هیئت مدیره این اجلاسیه تشکیل می‌دهند.

این اجلاسیه در راستای افزایش ارتباط فعالیتی نخبگان مهدوی در سراسر کشور برگزار می‌شود که تاکنون فعالیت‌هایی را در حوزه مهدویت و جوانان، حوزه تمدن سازی اسلامی و مهدویت، پژوهش در زمینه اندیشه‌های امامین انقلاب انجام داده است.

همچنین انقلاب اسلامی و مهدویت در حوزه بین‌المللی، مهدویت و مقاومت اسلامی، مهدویت و پژوهش‌های اجتهادی، مهدویت و اربعین در حوزه بین‌المللی و دکترین مهدویت نیز از دیگر فعالیت‌هایی است که توسط نخبگان مهدوی به آن پرداخته‌شده است.

در حاشیه اجلاسیه، مجمع راهبردی اندیشه مهدویت نمایشگاهی از بنیادها، موسسه ها و تشکل‌های فعال در زمینه مهدویت برگزار می‌شود که مصاف ایرانیان، موسسه عصر بیان معنوی، بنیاد حضرت مهدی موعود خراسان، بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان، انجمن ادواردو آنیلی، سه‌شنبه‌های مهدوی، موسسه عهد هم‌دلی، بنیاد فرهنگی امامت، مجموعه فرهنگی جهادی یاسین، موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان(عج) موسسه منتظران منجی و غرفه کشورهای مقاومت اسلامی از آن جمله است.

تجلیل از فعالان مهدوی در عرصه‌های رسانه، اجتهاد، نگارش کتاب و سایر موضوعات از دیگر برنامه‌های این اجلاسیه است.