اخبار مجمع

اجلاسیه ی انقلاب اسلامی پیش زمینه ظهور در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ در بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار گردید. در این اجلاس  اساتید فعال در حوزه ی مهدویت ازجمله: حجت الاسلام براتی، معاون بنیاد بین الملل خاتم الاوصیا؛ شیخ سلیمان، فعال بین الملل در آستان قدس رضوی؛ شیخ یوسف ناصری، رییس مجلس ادیان عراق و شیخ محمدحسین صورت والا، دانش آموخته دانشگاه بین الملل از هندوستان حضور داشتند.

اجلاس با سخنرانی آقای اسدالله ارجاعی دبیر ستاد امر بمعروف و نهی از منکر  وآقای علی رضازاده همدانی رئیس مجمع راهبردی اندیشه مهدویت آغاز شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان نیز در این نشست با بیان این که این انقلاب بارقه ای کوچک از انقلاب موعود است، اظهار کرد: هدف امام صدور فرهنگ انقلابی گری در جهان بود و با انقلاب سبب بیداری ملت ها شد و الگویی را برای آن ها ارائه داد.

جناب رضا زاده بیان کردند: مهدویت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی یک آرمان کلان است و مهدویت، آرمان کلان انقلاب بشمار می آید و همه ی برنامه های کلان کشور باید درمسیر این آرمان کلان قرار داشته باشد.

ایشان خاطر نشان کردند: توجه دائمی همه مردم و مسئولان به حضرت مهدی (عج) ومباحث مهدویت، تلاش عملی برای تشکیل حکومت اسلامی، حاکمیت اخلاق در مردم و مسئولان، محوریت انتظار در سبک زندگی مردم و کارگزاران، عدالت گستری در همه ی سطوح تبلیغ مهدوی در خارج و داخل کشور و تربیت انسان های تراز انقلاب اسلامی ازجمله الزام های تحقق زمینه سازی ظهور است.

شیخ یوسف الناصری به منجی از نگاه جهانی و ازنظر ادیان ومذاهب دیگر پرداخت و منجی را نقطه ی اتصالی بین تمام جهان معرفی کرد .

شیخ سلیمان در سخنان خود گفت:ایران از نظر های زیادی مثل قدرت جنگی دارای نقطه قوت است‌ اما در حوزه ی فرهنگی و تبلیغات دارای ضعف است .

شیخ محمد حسین صورت والا در اضهارات خود سوالی مطرح کرد :اگر دنیا را ظلم گرفته چرا منجی یا همان حضرت مهدی (عج)ظهور نمی کنند ؟

و در ادامه به بیان این مسئله پرداخت که تا زمانی که مردم عادت به ظلم داشته باشند و بر ظلم، ظالم تن دهند فایده ای بر نجاتشان وجود ندارد اما زمانی که مردم ظلم ستیز باشند و بر علیه ظلم برخیزند زمینه ظهور فراهم خواهد گشت و انقلاب اسلامی اولین حرکت در راستای ظهور بود .