اخباراخبار مهدویت

حجت الاسلام کفیل با اعلام برگزاری اجلاس ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» گفت: بررسی برکات و آثار انقلاب اسلامی در توسعه معارف مهدوی در ایران و جهان و نیز میزان عمل به چشم اندازهای مهدوی انقلاب از اهداف برگزاری این اجلاس است.

حجت الاسلام «محمدصادق کفیل» در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان از برگزاری اجلاس ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» خبر داد و اظهار کرد: این اجلاس در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی 11 بهمن ماه با فعالان مهدوی از سراسر کشور در تالار غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

معاون آموزش، پژوهش و فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) درباره محورهای این اجلاس، تصریح کرد: تأثیرپذیری انقلاب اسلامی از آموزه مهدویت، تأثیر انقلاب اسلامی بر ترویج فرهنگ مهدویت، بررسی جایگاه گفتمان انتظار در چشم‌انداز سیاست خارجی انقلاب اسلامی ایران، نقش باور به آموزه مهدویت در الگوی تعامل بین ایران و جنبش‌های مقاومت در جهان اسلام و بررسی ابعاد گوناگون  مهدی هراسی در غرب پس از انقلاب اسلامی ایران ازجمله محورهای این اجلاس هستند.

حجت الاسلام کفیل اضافه کرد: علاوه بر این، رسالت انقلاب اسلامی نسبت به مهدویت، سیاست‌گذاری کلی نظام برای تبلیغ و نشر معارف مهدویت، تعمیق و  ترویج باورهای مهدویت در نسل جوان انقلاب، مواجهه هوشندانه با جریان‌های انحرافی و مدعیان دروغین مهدویت، الگوگیری از دولت کریمه مهدوی در راستای حل مشکلات کشور، بررسی راهکارهای مبارزه با برداشت‌های ناصواب از مهدویت، رابطه انقلاب اسلامی با مهدویت در منظومه فکری اندیشمندان، رابطه انقلاب اسلامی با مهدویت در اندیشه امام راحل، رابطه انقلاب اسلامی با مهدویت در اندیشه مقام معظم رهبری و رابطه انقلاب اسلامی با مهدویت در اندیشه سایر اندیشمندان نیز جزء محورهای این اجلاس ملی به شمار می روند.

وی درباره اهدافی که در برگزاری این اجلاس دنبال می شود، گفت: بررسی برکات و آثار انقلاب اسلامی در توسعه معارف مهدوی در ایران و جهان و نیز بررسی این مسئله که اگر در ادبیات امام راحل هدف انقلاب زمینه سازی ظهور معرفی شده است، چقدر در طول این چهار دهه مطابق با این هدف حرکت کرده ایم و دستگاه ها و سازمان ها چه قدر برای این مهم زمینه سازی کرده اند.

حجت الاسلام کفیل با بیان اینکه بین 10-15 نهاد و مرکز در برگزاری این اجلاس با بنیاد مهدی موعود(عج) همکاری می کنند، ابراز کرد: دستگاه هایی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مرکز تخصصی مهدویت قم، ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی، سازمان اوقاف و امور خیریه، مسجد مقدس جمکران، جامعه المصطفی(ص) العالمیه و وزارت آموزش و پرورش در برگزاری این اجلاس همکاری می کنند.

وی با اعلام برگزاری اجلاس های استانی «مهدویت و انقلاب اسلامی» بیان کرد: اجلاس های استانی به درخواست استان ها و پس از اجلاس ملی برگزار می شود.

کفیل درباره دیگر برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) برای چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره ملی مهدوی صراط در رشته های متنوع و با همکاری استان های کرمانشاه، مرکزی، چارمحال و بختیاری و اردبیل از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای ایام دهه فجر انقلاب است.