اخباراخبار مهدویت

تازه مسلمان آلمانی با بیان اینکه رعایت احکام الهی سبب رسیدن به سعادت و آرامش خواهد شد، گفت: انسان نیاز به رشد دارد و این در گرو محبت اهل بیت است. خانم ورونیکا فاضلی اهل کشور آلمان که به گفته خود ۱۱ سال است که مذهب تشیع را انتخاب کرده است، در جمع دانشجویان دانشگاه مفید با بیان اینکه هرچه داریم از عاشورا و اربعین است، این سئوال را مطرح کرد که چرا جوانان ایرانی دلباخته غرب می شوند؟

او به زندگی خود در آلمان شرقی اشاره کرد و گفت: در جامعه ای زندگی می کردیم که سیستم کومونیسم بر آن حاکم بود، گرچه کم و بیش مذهب مسیحیت حاکم بود. این مستبصر آلمانی با بیان اینکه همه ما هدایت شده ایم و این باید درک شود، ابراز داشت: زندگی برای من سرد و خالی بود و لذا فکر کردم که باید چکار کنم زندگی بهتر شود؛ قلبم به شدت درد می کرد بنابراین نزد دکتر اعصاب رفتم چون از سیستم و کار بیرون افتادم و لذا هرشب درد من بیشتر می شد.

او با بیان اینکه نزد پزشک قلب رفتم و او به من گفت که شما اشتباه زندگی می کنید، گفت: در سیستم کمونیسم به بن بست رسیده بودم و دکتر هشدار داده بود که اگر نتوانی خود را از این فشار بیرون بیاوری، مرگ به سراغت خواهد آمد و من به گفته دکتر به دنبال این رفتم که زندگی خوب را پیدا کنم. فاضلی بیان داشت: به بیمارستانی رفتم که خیلی افراد مانند من علیرغم وضعیت مناسب جسمانی اما از وضعیت روحی نامناسب رنج می بردند. دکتر به من گفت اینقدر خود را سفت گرفته و نشان نمی دهید من نمی توانم شما را درمان کنم. به آخر خط رسیده بودم و از جسم خودم خسته شده بودم، با مطالعه در ادیان با اسلام آشنا شدم و راه توبه را در پیش گرفتم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تصریح به اینکه ما نیاز به هدایت الهی را درک نکردیم، گفت: انسان فطرتا به محبت نیاز دارد و اهل بیت(ع) هستند که می توانند این محبت را به او هدیه کنند. این تازه مسلمان آلمان تصریح کرد: خداوند به این کشور و شیعیان نعمت کامل کردن دین را داده است. ما منتظر امام زمان نیستیم بلکه امام زمان منتظر ماست که بفهمیم و درک کنیم و این فهم نیازمند محبت اهل بیت و معصومین در دل است. او رواج ابتذال و موسیقی را توطئه دشمنان علیه جوامع اسلامی و شیعیان دانست و افزود: اگر درون خود امام زمان را درک کردیم دیگر هجمه های دشمن و ابتذال او تاثیری در قلب ما نخواهد گذاشت.

فاضلی بیان داشت: دشمن از دین به عنوان عامل پیشرفت مسلمانان می هراسد چون این همه ادعیه و آیات قرآن برای تکامل بشر آمده اما استفاده از موسیقی و … ما را به عالم ماده می چسباند. او به آثار شهید مطهری و مطالعه آثار وی اشاره کرد و گفت: شهید مطهری اسلام را به خوبی شناخته بود و لذا با درک صحیح از مشکلات جوامع دیگر دست به قلم شد و این آثار توانست رابطه خوبی با ما برقرار کند. این مستبصر آلمانی به نقش محیط در تربیت فرزندان اشاره کرد و عنوان داشت: فرزندان از پدر و مادر الگو می گیرند و اگر می بینیم فرزند ما دروغ می گوید برای این است که ما دروغ می گوئیم در حالیکه اگر حلال و حرام الهی را رعایت و از دستورات خداوند تبعیت کردیم، زندگی سعادتمندی خواهیم داشت. او با بیان اینکه رعایت احکام الهی سبب رسیدن به سعادت و آرامش خواهد شد، گفت: انسان نیاز به رشد دارد و این در گرو محبت اهل بیت است.