اخباراخبار مهدویت

بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اندیشه مهدویت یعنی احیا همه زیبایی ها، رسیدن به کمال، ریشه کن شدن ظلم و بی عدالتی و نهایتا تحقق مدینه فاضله است.

نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت منجی عالم بشریت حضرت  مهدی (عج) و آغازگر دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه است.

پس از شهادت امام حسن عسکری (ع) در هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰ هجری قمری حضرت مهدی (عج) امامت را بر عهده گرفتند و به امر خداوند ایشان از دیده ها پنهان گشتند.

 اگر چه توفیق رویت ایشان از بشر سلب شد اما اعتقاد به حضور آن بزرگوار در میان مردم  و نقش ایشان در اداره ی عالم هستی از مهم ترین باورهای شیعه است.

حجت الاسلام احمد رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، پیرامون امامت حضرت ولی عصر (عج)  و حکومت ایشان اظهار داشت:  ولایت امام زمان (عج) از سال ۲۶۰ هجری قمری آغاز شد که اندیشه مهدویت را رقم زد و راه ایشان تداوم دهنده راه ۱۲۴ هزار پیامبر است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ هیچ گاه زمین از حجت خدا خالی نبوده است، افزود: اگر حجت خدا در زمین نباشد زمین اهلش را فرو می برد بنابراین بحث ولایت عهدی و حضور حضرت مهدی (عج) به عنوان حجت خدا در روی زمین از طرف خدا و ائمه اطهار تایید شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اندیشه مهدویت یعنی احیا همه زیبایی ها  و تحقق همه نیاز های بشریت برای رسیدن به کمال، امید وار شدن به آینده و ریشه کن شدن ظلم و بی عدالتی و نهایتا اندیشه مهدویت یعنی انتظار تحقق مدینه فاضله است.

حجت السلام  احمد رضایی عنوان کرد: از زمانی که ولایت عهدی به امام عصر (عج) واگذار شد در یک دوران کوتاه که غیبت صغری نامیده شد ایشان از طریق نواب خاص با جامعه مسلمانان در ارتباط بودند و بعد از پایان غیبت صغری، غیبت کبری آغاز شد که امام از طریق نواب عام با جامعه در ارتباط است.

وی با بیان اینکه تمام بشریت در عالم به دنبال منجی هستند اما در زمینه مصداق آن اختلاف دارند افزود: از دیدگاه شیعه امام زمان(عج) از فرزندان پیامبر (ص) منجی عالم بشریت هستند که اهل سنت نیز بر این موضوع اتفاق نظر دارند اما برخی از اهل سنت معتقدند که امام زمان هنوز متولد نشده، در مسیحیت اعتقاد براین است که حضرت عیسی منجی آخرالزمان است، یهود  منجی را سه شخص می داند و بودائیان منجی را بودا می دانند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه همگان در سایه حکومت امام عصر (عج) به آرامش خواهند رسید، تصریح کرد: حکومت امام زمان (عج) حکومتی است برای احیا قرآن و تحقق واقعی تفسیر آن و در سایه آن امنیت برقرار و بشر از ظلم و ستم نجات خواهد یافت.

حجت الاسلام رضایی ادامه داد: در حکومت امام زمان (عج) عدالت در بخش های مختلف اعم از عدالت فرهنگی، اجتماعی و عدالت سیاسی گسترش خواهد یافت و حکومت در مسیر سعادت و کمال  قرارخواهد گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اتفاقاتی که امروز در جامعه بشری شاهد آن هستیم احساس می شود که به روز ظهور نزدیک شده ایم اگر چه  برای  روز ظهور  وقتی مشخص نشده است اما تحقق این روز قطعی و مسلم است همان طور که معصومین(ع) اعتقاد داشتند که اگر از عمر دنیا یک روز باقی باشد نهایتا ظهور تحقق می یابد.

 مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی  با بیان این که رفتار ما باید به نحوی باشد که امام زمان (عج)   ما را به عنوان سرباز بپذیرند، گفت: وظیفه ما تلاش و دعا برای ظهور امام عصر(عج) است چرا که ظهور حضرت قطعا به رفتار و اعمال ما بستگی دارد لذا باید گناه در جامعه کم شود و منتظران ظهور خود باید افراد صالح  باشند.